ingrid84 ingrid84
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 5 candy bars cost $3.00, how much will 2 candy bars cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2020

wait nvm

one candy bar costs 0.60 cents

multiply this number by 2 and get $1.20

Answer Link

Otras preguntas

What was the first group to settle Hawaii?
Could someone help me solve the inequality? |x-18| > or = to 6
What is the relationship between literature and place
Is 63 a prime or composite number
Estimate 2/5 of 128. Plz explain
what is the electron configuration of Ca2+
according to the author, what were condition like in europe during the 800's
where dose Michael Foreman visit for inspiration for his work
The shaded figure in the diagram above consists of five squares. It touches the circle at points M, N, P, and Q. The radius of the circle is 15 centimeters. Wh
$12.95 dinner; 15% tip