Gbgb121637
Gbgb121637 Gbgb121637
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cereal (c) cost $4.12 a box. How many boxes did Jennifer buy if she spent $37.08? Do not include spaces in your answers.
Equation:
Solve: c =
Solution Jennifer bought ( )

Respuesta :

josiewynter josiewynter
  • 10-10-2020

Answer:

Jennifer bought 9 boxes

Answer Link

Otras preguntas

100 points I need full explanation.
Which statement describes the relationship of resistance and current? resistance is directly proportional to current because r = v over i.. resistance is invers
15, -19, 23, -27.. how would you write that in sigma notation?
Which expression is equivalent to sine startfraction 7 pi over 6 endfraction?
I need help with this one please
The German blitzkrieg tactic was carried out to perfection in all of the following battles, except Invasion of Norway Take over of Paris/France O Invasion of Po
A student wrote the expression shown below 2j -11k+17j-2k=?
Line AB and line BC are tangent to the circle
approximately where are the solomon islands located?​
During this stage of résumé review, résumés are quickly scanned to eliminate as many candidates as possible: a. stage 1 b. stage 2 c. stage 3