Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of an involuntary movement?
Erik Cartman just took a new position with Colorado Research, Inc. Erik’s first customer, the president of a local bank, wanted a bank image study to be conduct
Trying putting yourself in the shoes of an out-group member. What does your in-group look like from that perspective
What are the parts of a torch light name them​
Can someone tell me the answer for 7.05 x 9.4
easy question!! no links please The radius of a quarter circle is 8 millimeters. What is the quarter circle's area?
You will understand, learn, and remember the better you? Ask think or listen
A right rectangular prism has a base with sides 6 cm and 8 cm. If the volume of the prism is 624 cm^3, find the height of the prism.
what is noun and example ​
1)They went to the hospital (change into Simple Future Tense)2)She is writting an essay (Change into Simple Present) 3)They have drunk mango juice (change into