ebispqzjcn ebispqzjcn
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 snow cones cost $14, how much do 3 snow cones cost?

Respuesta :

applelito
applelito applelito
  • 12-10-2020

$10.50

14÷4= 3.5 so, 3.5 x 3 = 10.50

Answer Link

Otras preguntas

In 1939, World War II began. The Treaty of Versailles was supposed to create peace between all nations, however, only 20 years later another war broke out. Why
x/(-2)² = 4 × (-2) /\ fraction The solution to x = ___
Identify the sentence that incorporates parallel structure. a. My week at camp included rock-climbing, mountain biking and sleep. b. During my week at camp, I
can you help me with this ​
7-ounce package costs $2.59. A 12 ounce package costs $4.56. An 18 ounce package costs $6.30. Which package is the best buy?
which of the following types of energy would exist in a liquid sample, but not in a gas sample of the same molecular compound? A.Kinetic energy from vibration
kale put a small box that is 8 inches long, 6 inches wide, and 2 inches tall into a box that is 18 inches long 7 inches wide and 3 inches tall. How much space
Can someone help mee
I NEED ASAP: What is the value of x?
What is the solution to the inequality? 7x+18>−3 ​ x<3 ​ ​ x>−3 ​ ​ ​ x<−3 ​ ​ ​ x>3 ​