2027awhite96 2027awhite96
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

The grocery store is sell bananas for $0.35 per pound. How much will Aaliyah pay for 3.6 pounds of bananas?

Respuesta :

geogao
geogao geogao
  • 10-11-2020

Answer:

1.225

Rounded: $1.23

Step-by-step explanation:

3.6* 0.35

Answer Link
bugbear0stweet
bugbear0stweet bugbear0stweet
  • 10-11-2020

Answer:1.26

Step-by-step explanation:

multiply .35 in to 3.6

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve 6x+3=18. And 5(4x-5)=155
By what factor will the rate of the reaction change if the ph decreases from 4.50 to 2.00?
In the poem “the lamb,” the lamb is used to symbolize what religious figure? A)Allah B)Mohammad C)Christ D)Zeus
The optimal depth (d) for catching a certain type of fish satisfies the inequality 28|d – 350| – 7000 < 0. Which solution represents the range of depth that
Please help with algebra question
Yen put $50 of gas in his truck. The price per gallon was $4. Write an equation that could be used to find the number of gallons he purchased.
Katie has m dallars. She spends $. How much does she have left? Give your answer in terms of m.
What is the main advantage of the third member in a triad social group
How are work and power related? (site 1)
The following graph shows the functions f(x) and g(x): graph of function f of x equals x squared and graph of function g of x equals x squared plus 3 The func