sarahbearscott09
sarahbearscott09 sarahbearscott09
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

I’m on a timer because I only have until tomorrow morning, please help me.

Im on a timer because I only have until tomorrow morning please help me class=

Respuesta :

smizzabeth smizzabeth
  • 10-11-2020

Answer: Process: 2.50x 1=

Step-by-step explanation: It weighs 1 pound and the jellybeans are sold at 2.50 per pound so you just have to times 2.50 by 1, which gives you the answer of it costing $2.50

Answer Link

Otras preguntas

What problems did the labor unions face in the 1920's?
What interest group is concerned with professional credentialing and licensure? Answer a. The Interfaith Alliance b. American Legion c. National Association of
Josh will take 10 tests in five weeks at school how many tests will he have taken after seven weeks
HELP ASAP Many people try to eliminate fat from their diets. Which is one reason it is necessary for humans to eat fat? A. Fat helps nerves transmit signa
The electoral college is an example of _______________. a. indirect democracy. b. direct sovereignty. c. indirect diplomacy d. direct election.
For much of the 20th century, Robben Island in South Africa was MOST known as
During the Great Depression, President Franklin Delano Roosevelt delivered a series of speeches called ___________. A. "town hall meetings" B. "informal address
A group of 160 people is going on a boat tour. If each boat holds 8 people. How many boats will they need?
what was the name of the series of laws put into place to encourage the 13th English colonies to trade with England
how does friction affect forward motion?