iyander08 iyander08
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Soda 5 oz for
10.00
What’s the unit rate

Respuesta :

supersmart1O1 supersmart1O1
  • 10-11-2020

Answer:

$2 per ounce

Step-by-step explanation:

$10 divided by 5 ounces is $2 per ounce, and that is the answer

Answer Link

Otras preguntas

Solve the porportion) 7/5=x/3
Make s the subiect of v2 = U2+ 2as
Put the following sentences into the passive voice: They told the new students where to sit
PLEASE ANSWER THIS!!!! Why did Harry Potter not end up with Hermione Granger?? Why did she end up with Ron Weasly, and Harry end up with Ginny Weasley????
define mutation and compare gene mutation and chromosomal mutation
Which of the following has been proven effective as a treatment for the disease indicated? O A. Tonsillectomy for strep throat O B. Bone marrow transplant for b
lines c and d are perpendicular. If the slope of like c is -4, what is the slope of line d? A. 4 B. -1.4 C. -4 D. 1/4
-11/15 divided by 1/12​
For a cube whose side length the lexpression
Neuron is the............unit of nervous system: a. Morphological b. physiological c. pathological d. both A & B​