HelpMeWIthMyRatios HelpMeWIthMyRatios
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

THREE Sweet potatoes cost 1.35 what is the unit price?

Respuesta :

Ralph1313 Ralph1313
  • 10-11-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

3÷3=1

1.35÷3=0.45

Answer Link

Otras preguntas

Damage to the outer ear or middle ear, which transmits sound waves to the inner ear, may result in __________. A. Ménière’s disease B. conductive hearing loss C
a+b+c=180 a=x+25 b=x-5
Vocabulary. Define NUTRIENT DENSE. Give at least three examples of a nutrient dense snack food. 1. Nutrient dense foods are foods that are high in...? 2. Exampl
please help me i need it
Ryan scores 200 points more than twice what joseph scores in a video game. if ryan scores 1600 points, how many points does joseph score?
Why does Ulysses send the crow to Ithaca and what does the crow's poem mean?''Briefly,your son is grieving,your wife is weaving, and your guests are not leaving
About 1×1020J of energy was consumed in the United States in 2005. What is the ratio of the kinetic energy of the air that passes toward the equator each second
How does meiosis introduce genetic variation into offspring? think about how the chromosomes line up?
Which of the following is NOT one of the 4 Earth's "SPHERES"? Biosphere Atmosphere Mesosphere Hydrosphere
Can you identify use of commonly occurring cognates, such as -ción, -dad, -mente? Test your knowledge by reading through the paragraph below and answering the