melissaflsk melissaflsk
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

An exercise class cost $9.00 per class. Seven students are planning to take 12 classes. How much will the students pay in all?

Respuesta :

kyemoorr kyemoorr
  • 10-11-2020

Answer:

108 dollars

Step-by-step explanation:

just multiply the numbers together

Answer Link
mariyammuzni0mailcom
mariyammuzni0mailcom mariyammuzni0mailcom
  • 10-11-2020

Answer:

108 rp

Step-by-step explanation:

one class cost 9

9×12=108

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a new way of producing more sustainable energy? a. deforestation b. hydroelectricity c. solar power d. wind farms
Solve. 3x2 – 5x + 7 = 0
may someone help me out with this
find an explicit rule for the nth term of a geometric sequence where the second and fifth terms are -6 and 162, respectively. a. an = 2 • 3n - 1 b. an = 2 • (-3
What kind of reaction occurs when a molecule of glucose reacts with oxygen to give carbon dioxide and water? A. an exothermic reaction B. an endothermic reactio
What does reckless mean?
what is the degree of f(x) = 2x^3 + 7x^5 − 4x − 12?
Write the equation of a line that passes through the point (1,-3) and is parallel to the line 7x + y = -5
Adiya said that the first step to solving the quadratic equation x2 + 6 = 20x by completing the square was to divide 6 by 2, square that value, and add the resu
Energy is unable to change forms. please select the best answer from the choices provided t f