aramospinedatr aramospinedatr
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

it costs 11$ for 15 gronola bar what is the unit price, on dollars per gronola bar, rounder to the nearest hundredth
​

Respuesta :

Bunny5749398
Bunny5749398 Bunny5749398
  • 10-11-2020

Answer:

The answer for the unit price in dollars is for every dollar you can get about 1.36 granola bars.

Step-by-step explanation:

Also for every granola bar you have to pay about 0.73 dollars.

I hope this helps <3

Answer Link

Otras preguntas

06.06 Challenge exam question computer science
Rita has two coupons for a printer. Coupon A: 15% off of a $75 printer Coupon B: $14 rebate on a $75 printer Choose the coupon that gives the lower price. Then
1. Apply the glossing process to the paragraph below, identifying and analyzing the errors. Implement your revisions by rewriting the paragraph with corrections
Each of the following groups fought in the Boer War EXCEPT which one? A. Dutch B. British C. French
explain la mitigating steps which can be taken taken to reduce effects of tropical cyclones. ​
I would appreciate help :)
Natural selection acts only on traits that are _____.a. advantageous in a certain environmentb. advantageousc. heritabled. disadvantageous
The health effects of air pollution come with a significant economic cost. The World Bank and Institute for Health Metrics and Evaluation (2016) estimated that
PLEASE HELP ASAP!!!!!! THIS IS AN EXAM WORTH 100 POINTS
Why was trench warfare rarely used on the Eastern Front?