kiwik kiwik
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

1/4 pint of cream costs 85 cents.
What is the unit price for 1 pint of cream?
-$1.70
-$2.13
-$3.40
-$5.10

Respuesta :

24mcbridedarian
24mcbridedarian 24mcbridedarian
  • 10-11-2020

Answer:

$1.70

PLEASE MARK BRAINLIEST

Answer Link

Otras preguntas

Sarah Is going to pay for an item using gift cards. The clerk tells her that she will need 2 gift cards and an additional $3 to pay for the item. Write an algeb
in spanish, which letter sounds like s when it is followed an i or e?
What mass of ilmenite (in grams) is required if you wish to obtain 450 g of titanium? The mass of percent of titanium is 31.6%
how to factor 8a^2-2ab-21b^2 please help:)))
is australia part of th northern and western hemisphere ,or the southern and eastern hemisphere
what is 5x + + 25x + 16 +
Amy has saved $725 for a guitar and lessons. Her guitar costs $475 and guitar lessons are 25$ per hour how many lessons can she afford?
Latisha is on page 30 of her book and reads 3 pages every night. Sal is on page 40 of the same book and reads 2 pages every night. How long will it take Latisha
what is the answer to –5 = s – 3
what is the purpose of mr. spurlock's experiment n supersize me?