jrjdbjdbdbcehwceh17 jrjdbjdbdbcehwceh17
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Victoria bought 15.6 pounds of paintballs. all together, the balls cost $35.99 . About how much did the paintballs cost per pound ?

Respuesta :

finessinmaya
finessinmaya finessinmaya
  • 10-11-2020

Answer:

Im not sure if this is 100% right but i think its 0.43 per pound

Answer Link
gflatt2004 gflatt2004
  • 10-11-2020
I believe it’s 2.30 per pound
Answer Link

Otras preguntas

At the begining of 6 grade the ratio of number of the advanced math students to the number of regular students was 3:8. However after taking the placement tests
How do you find the perimeter of a dented square?
How do you find the perimeter of a dented square?
What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
At the begining of 6 grade the ratio of number of the advanced math students to the number of regular students was 3:8. However after taking the placement tests
What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
How do you find the perimeter of a dented square?
At the begining of 6 grade the ratio of number of the advanced math students to the number of regular students was 3:8. However after taking the placement tests
How do you find the perimeter of a dented square?
At the begining of 6 grade the ratio of number of the advanced math students to the number of regular students was 3:8. However after taking the placement tests