pradient pradient
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hannah bought 5 muffins for a total of $12. At this rate, what is the cost of 15 muffins?

Respuesta :

AliD
AliD AliD
  • 10-11-2020

Answer:

36

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

36 dollars for 15 muffins

Step-by-step explanation:

5 times 3 is 15 12 times three is 36

Answer Link

Otras preguntas

A.)0.406 B.)0.435 C.)0.303 D.)0.154
What is an organism that carries and transmits pathogens to humans or other animals? a protozoan b vector c fungal spore d droplet?
What is the role of iodine in the gram stain process?
Shaniqua starts a bank account with a $120 deposit. By the end of 12 months, she hopes to have saved $900. She knows that she can save $30 per month from her p
Which inventory method producess the lowest income tax during a period of inflation? A. LIFO B. FIFO c> Weighted-average
conclusion: the last part what is the root word of conclusion
You look at a button under a magnifying glass the image of the button is 5 times larger than the buttons actual size and has a diameter of 6 cm what is the orig
The ratio of the lengths of corresponding parts in two similar solids is 2:1. what is the ratio of their surface areas?
333mL is how many quarts (1qt=946mL). Show detailed work
Use the equation 2,401 = 76 – 2x. What power of 7 is 2,401? 3 4 5