neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

how did the dred scott case impact the debate over popular sovereignty in western territories?
NEED HELP ASAP! (Sorry for any typos i'm not that good at english v.v) What is 3[tex] \frac{2}{5} [/tex] times 2[tex] \frac{1}{3} [/tex]
How did imperialism contribute towards Germany's increasing anger with Britain and France
What does it mean when something has a high pH level
Who was the Greek goddess of wisdom, war, and crafts?
Iorek lives near the North Pole. The snow in his backyard adds water to the atmosphere through _____. transpiration evaporation sublimation condensation
Christy bought an 8 foot piece of lumber to trim a bookshelf. Altogether, she needs 100 inches of lumber for the trim. Did Christi buy enough lumber? Expl
what happen as a result of the Embargo act of 1807
CSI, standing for crime scene investigation, is an example of an acrostic.
Energy efficiency is usually obtained through _______. a. increased funding b. technology c. government programs d. all of the above