kobski24 kobski24
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Matt bought 8 pie molds at a cost of $0.67 per mold. He also bought 8 pre-
made crusts at a cost of $0.63 per crust. How much did Matt spend on pie
molds?

Respuesta :

briannamrodriguez200 briannamrodriguez200
  • 12-11-2020

Answer:

$5.36

Step-by-step explanation:

multiply 8 by .67

Answer Link

Otras preguntas

what is the GCF of 12x and 44xy
Lim[(sqrt(cos(2x))-cubicrootof(cos(x))]/arctg(x^2) when x->0
let f(x)=x+8 and g(x)=x^2 -6x-7. find f(g(2))
7.25 times 8 1/2= what?
What does the random variable (r) for a binomial experiment of n trials represent?
let f(x)=9x-2 and g(x)=-x+3. find f(g(x)).
Why are capillaries thin walled?
Holly decided to share 1/2 of her share of the pizza with Deb. How much did each of them actually?
Holly decided to share 1/2 of her share of the pizza with Deb. How much did each of them actually?
Lim[(sqrt(cos(2x))-cubicrootof(cos(x))]/arctg(x^2) when x->0