duhitsyafa duhitsyafa
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

i went to walmart and parchased a 32 oz laundry detergent for 4.80 what is the unit price

Respuesta :

Isabelladominguez208
Isabelladominguez208 Isabelladominguez208
  • 12-11-2020

Answer:

$0.1500

Step-by-step explanation:

Answer Link
thatonegirlsydney thatonegirlsydney
  • 12-11-2020
0.1503125 to be exact
Answer Link

Otras preguntas

A coastal inlet or bay in which freshwater from rivers mixes with salty ocean water is called a(n)
Which scenario is the best example of public health promotion
What is a key difference between a theme and a central idea? A. A central idea requires interpretation, while a theme is stated directly as a moral. B. A
Under which condition would a body of rock be most likely to exhibit brittle behavior?
was Cuba gained as a result of the Spanish American war
HISTORY HELP How did the trade embargoes that went into effect after the War of 1812 impact production of textiles and other goods? Question 1 options: The war
what would siddhartha gautama say to someone right after her enlightenment?
In what cell types would you expect lactase gene expression
The main factor causing urban sprawl in the 1920s was
There are 12 boys and 13 girls in a class. If the teacher randomly chooses a student's name out of a hat, what is the probability it will be a girl? 48% 50% 52