Krgala01
Krgala01 Krgala01
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Brand A is $5 per 60 pound bag and Brand B is $12 per 150 pound bag. What Is the unit rate that brand A is selling for

Respuesta :

turtle62407
turtle62407 turtle62407
  • 12-11-2020

Answer:

YEEYEE

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how many 3 digit numbers can be formed using the numerals of {3,2,7,9} if repetition is not allowed
Which renewable resources can become non-renewable if mismanaged A) in on ore B) wind C) plants/trees D) solar power
The phase of internalization whereby children do something to gain rewards, or because someone made them, is the _______________ phase.
Why were the Border States important to the Union? (during the Civil War)
Factor completely. Give answer in descending values of x. 6x^4 + 15x^3 y^2 + 3x^2 y^3
What is the poetic term for rhythm?
What does the Dwarf think the White Witch should do with Edmund
A B C or D The confusion is real
At what depth in the ocean are aquatic plants able to produce the most sugar using photosynthesis?
High pressure can change an igneous rock into a