kitawa27 kitawa27
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

1lb of bananas costs $0.64. what is the cost of each. describe the strategy

Respuesta :

jackt3 jackt3
  • 06-01-2017
a lot of bananas is the answer 
Answer Link

Otras preguntas

WhatmakestheGreatPyramidunusualamongtheplacesonAntipater’s list?
How to solve this problem
According to one of the videos posted this week, a student should ask, "What is the author's purpose?", only if they are confused. Group of answer choices
Compare the effects of the development of colonial society in the various regions of North America. (This is for AP U.S History)
What are the two missing words? The response made by the body to a change in the external environment helps to keep the internal environment constant. For examp
A recipe requires 2 1/2 of flour. How much flour is needed to triple the recipe?​
An urn has 15 balls that are identical except that 8 are white and 7 are red. A sample of 9 balls is selected from the urn randomly and without replacement. Wha
Read this sentence from the text: Besides, the infidel was known to carry money, a sum that camp-fire talk had inflated to large proportions. Who is the infidel
What is the value of x? 6x-2(x+4)=12
You need to use your separatory funnel for an extraction, but you notice that there is some residual water in it from when it was washed during the previous lab