renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

Solve the triangle. Round your answers to the nearest tenth.
Perform the indicated operation & simplify. Express the answer in terms of i (as a complex number). ( 5 − 7 i ) ( − 9 + 4 i )
Find the equations for the asymptotes of the hyperbola.
Which is more efficient: blunt-end cloning or sticky-end cloning? Why?
a circle with a radius of 3 cm sits inside a circle with radius of 5 cm. what is the area of the shaded region​
1. How does the birth of an Athenian male differ from the birth of a Spartan Male? 2. What do olive leaves represent to an Athenian family? 3. What happens to u
How is the information stored within the base sequence of DNA used to determine a cell’s properties?
The solution of the equations x + 2y = 1.5 and 2x + y = 1.5 is (a) x = 1 and y = 1 (b) x = 1.5 and y = 1.5 (c) x = 0.5 and y = 0.5 (d) none of these
How do race, gender, and economic status affects one’s social standing in America?
Find the distance between the two points (-2,-6) and (0,5).