llex51727
llex51727 llex51727
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost John $15.86 to buy 2.5 pounds
of ground beef. What was the cost per
pound?

Respuesta :

lollol
lollol lollol
  • 10-12-2020

Answer:

$6.34

Step-by-step explanation:

15.86 / 2.5 = 6.34

$6.34

Answer Link

Otras preguntas

What does a cell wall look like
The inhabitants of a small island begin exporting beautiful cloth made from a rare plant that grows only on their island. Seeing how popular the small quantity
Ok I'm doing physics gragh an I don't know how to find the impulse on a graph
Alicia estimated that the number of horses living in a stable was 26. The actual number of horses living in the stable was 30. What is the percent error in Alic
Put these numbers in order from least to greatest 35%, 1/3, 9/2, 2/3, 3/5, 0.05, -4
who created the camera
Which did the early river valley civilizations have in common? A. The nearby rivers were good for farming but made trade difficult. B. They built cities along r
Explain why the Homestead Act was attractive to settlers.
how does the age of seafloor sediment change with increasing distance from the ocean ridge?
what would a muckraker most likely have been?