adrianatownsend3571 adrianatownsend3571
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter, someone bought 2.5 pounds of turkey for $26.25. How much
will it cost per one pound

Respuesta :

lollol
lollol lollol
  • 10-12-2020

Answer:

$10.50

Step-by-step explanation:

26.25 / 2.5 = 10.5

Answer Link

Otras preguntas

is 4/6 greater than 6/10
Samira studied the mileage on the family car. The mileage was 888.8 Explain the relationship between the number of ones to the number of tents of a mile.
John paints 2 portraits in 8 hours, 3 portraits in 12 hours, and 5 portraits in 20 hours. Which statement correctly describes this situation?
which of the following is a malicious program that can replicate and spread from computer to computer? A. Email B. Virus C. Spam D. Phish
Which did not occur in the Haymarket Square incident? A. Public fear of anarchists and foreigners led to false accusations. B. A peaceful labor rally ended wi
S–Subject PN–predicate noun DO–direct object of verb OP–object of preposition The bill must be paid by whoever purchased the lumber.
Why are 3 nucleotides used as codons for amino-acid mapping in DNA?
Which of the following is accurate about the movie Birth of a Nation? A. It made many people nostalgic for the early days of industrialization. B. It made many
Which words in the sentence are the adverb clause? My sister Alessandra wants to live in sunny south Florida because she enjoys year-round sports. a. south Flo
Fabio and Carlos play on a basketball team together. In the last game, Fabio had 7 points less than 2 times as many points as Carlos. Fabio scored 31 points in