daisynathalie02 daisynathalie02
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ness buys 22oz. Of bananas for $2.86. What was the cost per ounce of the bananas?

Respuesta :

maisyurbano05
maisyurbano05 maisyurbano05
  • 10-12-2020

Answer:

0.13 per ounce

Step-by-step explanation:

divide 22 from 2.86

Answer Link

Otras preguntas

Can someone pls help me pls!
The days are getting shorter as winter gets nearer. Why do you think this happens?
One of the main objectives of any company should be to let the target market know of its existence. True or False
Noah’s recipe for one batch of sparkling orange juice uses 4 liters of orange juice and 5 liters of soda water. If someone uses 455 liters of soda water, how mu
which theory best explains the occurrence of afterimages
how many subscribers does coryxkenshin have right now?
Earth is comprised of four systems, or spheres. Which of these spheres do each of the five branches of Earth Science study?
Place a check mark on the dates that you practice each Healthy Habits.Dates: October 17, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30. •~•Choose nutritious an
Analyze the solution set of the following system by following the given steps. 2x y = 5 3y = 9 − 6x Write each equation in slope-intercept form. Y = x y = x.
identify the explanations researchers suggested to explain differences in health and mortality by gender.