tyranniewalton tyranniewalton
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The corner store sells oranges at a rate of $2.00 per orange. If Tiffany has $10.00 dollars, how many
oranges can Tiffany buy?

Respuesta :

fdsfdfsdfdsfsd fdsfdfsdfdsfsd
  • 10-12-2020

Answer:

5 oranges

Step-by-step explanation:

If you have $10 and each orange is $2, you can buy 5 oranges. You can do 10/2 to find the answer.

Answer Link
vanaandvani
vanaandvani vanaandvani
  • 10-12-2020

Answer:

5 oranges

Step-by-step explanation: 10.00/2.00= 5 I hope this helps I am sorry if it is wrong

Answer Link

Otras preguntas

please help asap photo attached choices are A. -8 B. -6 C. 0 D. 22
I need to write a reflection for a target setting form. I barely passed history and I want to write a reflection that's like although i passed i do have much ro
What is the surface area of the right cone below? Radius 8 Slanted height 14 A. 896 units2 B. 1677 units2 C. 1767 units2 D. 2247 units
There are 20 question in a test and you get 75% correct how many questions do you get right
What made the great plains environment challenging for early American Indians? A. Rocky Soil B.Cold Winters C.thick forests D.a long coastline The actual ans
Which figure is a diameter of f •CE •AB •CF •CD
Solve the system of equation
Mention any four names of conservation area?​
find the equation of the exponential function represented by the table belowx y0 31 92 273 81
please help me i will give u brainliest if it is CORRECT