mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.

Respuesta :

laurenalexa34 laurenalexa34
  • 11-12-2020
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Answer Link

Otras preguntas

help quickly On Thursday, a website received x advertisement orders. On Friday, the website received 8 more advertisement orders than on Thursday. Which express
the uniqueness of individual offspring for many animals and plants is the result of a process called _____. mitosis meiosis user: a condition in which the gamet
which traits are characteristic of both single-celled and multicellular organisms? choose all answers that are correct. a. contain organs that help them survive
how popular sovereignty releates to slavery
which one of the following descriptions represents a static stretch? a. one that slowly and gently stretches a muscle to the point of tightness and is held for
Evaluate F(x) -x² - 4 for x = -3. show work
Which statement most accurately describes the impact of the Indian Removal Act of 1830?
use a city in a lic (low income country) or nee (newly emerging economy) and name the challenges created by urban growth. (urgent)
Thank you very much Can someone help me please!!!!
A material's density is the same, no matter how how large or small the sample is, or what shape it is, as long as it is a solid uniform piece of material. Expla