christianakeach2 christianakeach2
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve oranges cost $2.00. At the same rate, how many oranges can be bought for $5.00?

Respuesta :

AnIdiotLul
AnIdiotLul AnIdiotLul
  • 11-12-2020

Answer:

30 oranges can be bought

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the purpose of president john f. kennedys flexible response defense policy?
Write the equation of the line that passes through (1,5) and (-2,14) in slope intercept form
Why does mark Antony say these words to the crowd in the passage from Julius Caesar
Which of the following best describes a characteristic of Fungi that differentiates them from Bacteria?
Part a what is the predominant intermolecular force in the liquid state of each of these compounds: ammonia (nh3), carbon tetrabromide (cbr4), and dichlorometha
The triangle inscribed within square abcd has, as its base, side ad, and has a height of 6 cm. if the area of the triangle is 21 cm2, what is the area of the sh
A physician opens up a new practice and qualifies for a $7,000/month disability income policy. what rider would the physician add if he wants the ability to inc
Mi abuela se jubiló y se mudó (moved) a vi?a del mar. mi padre trabaja para una compa?ía grande en santiago. ?viste a mi nuevo sobrino en el hospital? es precio
When dose a pienes stop growing
3 positive real numbers but not integers between -6 and 6