Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Here are the prices for cans of juice that are the same brand and the same size at different stores. Which store offers the best deal? Store X: 4 cans for $2.48 Store Y: 5 cans for $3.00 *

Respuesta :

crecpsacc crecpsacc
  • 11-12-2020

Answer:

Y=300

X= 4

M= 49x9=4

3x4=3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How was the wave of U.S. immigration in the late 1800s different from the previous wave of immigration in the mid-1800s?
How did different groups of people in Venezuela understand the Enlightenment ideas of liberty and equality?
The park is a rectangular park with an area of 20 square miles. The park is 4 miles wide. What is the length in miles?
If a species is unable to adapt within a changing environment what can happen to that species?
Please help will give brainlest 20 mins left
Please help geometry people.
Help ASAP!!!!!!!!!!!!!!
who need help in any subject i will try to help u
25x + 10y = 600 5x - 3y = 70
ILL MARK AS BRAINLESS PLS HELP HURRY