nicholasmatthews735 nicholasmatthews735
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

If a grapefruit costs $0.94, how much would 9 grapefruits cost?

Respuesta :

2307391 2307391
  • 11-12-2020

Answer:

$8.46

Step-by-step explanation:

(0.94)(9) = 8.46

pls give me brainliest

Answer Link
bobbaka9
bobbaka9 bobbaka9
  • 11-12-2020

Answer:

$8.46

Step-by-step explanation:

.94 x 9 = 8.46

Answer Link

Otras preguntas

Painter who is known as father of cubism. a. picasso b. cezanne c. braque d. van gogh
Which desert is the largest hot desert in the world
Ana bought a van that holds 20.75 gallons of gas and gets an average of 15.5 miles per gallon. How many miles can she expect to go on a full tank?
What is the answer to 12➗3624
order these numbers from least to greatest. 6.64 , 467 , 44 , −45
what is the slope and y-intercept of the line represented by this equation?5x–2y = 6
How are igneous rocks formed? a. lava or magma cools and then crystallizes. b. sediments deposit in a lake and turn to stone. c. heat and pressure from nearb
An outline will help you do which of the following? 1) establish a clear plan of action for defending your thesis. 2) write a stronger thesis statement . 3) c
railroad crossing watch out for the cars can you spell its without any R's.~my teacher asked me this and if i get the right answer i will not have anymore deten
What was Oliver Goldsmith's style of writing