Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

xmariapm65 xmariapm65
  • 11-12-2020
$16 I don’t have time to explain sorry I’m helping as many ppl as I can
Answer Link

Otras preguntas

1. Any student who is taking or has taken a course, determined by the state department of education as comprehensive or occupational Family and Consumer Science
Sodom and gomorrah and the neighboring cities how many
The main lesson American colonists learned from the Glorious Revolution was that A) people have the right to overthrow an unjust government. B) religious freedo
What structure controls the release of material from the stomach to the small intestine?
Discuss the circulation and causes of deep water currents
how does north korea's location make it seem more likely than south korea to be a communist nation?
A struggle taking place between the protagonist and his adversary is a(n) _____. external conflict personification an antagonist internal conflict
How many x intercepts appear on the graph of this polynomial function? f(x)=x^4-5x^2
The genetic code consists of a total of how many different codons?
Dividing one number by another results in the _____ of one number to the other.