ajha3 ajha3
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 liters of diet cola. How many liters do you get per dollar?

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 11-12-2020

Answer:

you get 0.4 litres for every dollar

Answer Link

Otras preguntas

A factory worker pushes a 30.0-kg crate a distance of 4.5 m along a level floor at constant velocity by pushing horizontally on it. The coefficient of kinetic f
What is the measure of ∠A and ∠C?
Find an equivalent fraction for the decimal number 0.45
Which of the following is true with regard to the social identity theory? A. It proposes that members of an ingroup are viewed as being homogeneous, while membe
Suppose a railroad rail is 4 kilometers and it expands on a hot day by 12 centimeters in length. Approximately how many meters would the center of the rail rise
Com relaç?o aos tecidos de armazenamento das plantas, denominados par?nquimas, em que tipos de plantas seriam úteis o armazenamento de água e o de ar?
Can someone please helppp????
What is 1 8/9 x 3 1/4 rounded ? ASAP need help
Which position was spelled out in the Seneca Falls Declaration of 1848? America should expand its territory. Alcohol consumption should be banned. Women and men
Find the value of 9m/3^-2=9^-4