mayrigarcia781
mayrigarcia781 mayrigarcia781
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy two cans of pinapple
chuncks for $3.25, then how many can
you buy with $19.50?

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 12-12-2020

Step-by-step explanation:

3.25÷2=1.625

19.5÷1.625=12

Answer Link

Otras preguntas

Which fossil type is made from minerals that form stone after the animal decays?
Which of the following abbreviations are used to describe the same period of time
Frances can complete 91 oil changes in 7 days.how many oil changes complete in 11 days
On average, a herd of elephants travels 10 miles in 12 hours. Kamilia wants to know how many miles they travel in 1 hour. Esau wants to know how long it takes
For the late 5th century AD invasions by nomadic Huns A) reduce the power of the Guptas B) earn large profits for the Gupta's C) resulted in the rise of archi
Which verb is in the future progressive form? a. has been fishing b. is mowing c. will be trading d. will have been diving
Hallie has 10 times as many pages to read for her homework assignment as janet. Altogether, they have to read 264 pages. How many pages does each girl have to r
How do you use an exponent to represent a number such as 16
At noon the outside temperature was –5°F. By 4 p.m. the same day, the temperature had dropped 13°F. What was the outside temperature at 4 p.m.? At 4 p.m. t
8.what is 13 approximated to the nearest tenth? A. 3.8 B. 3.7 C. 3.5 D. 3.6