jamaiz1999 jamaiz1999
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

Helppppppppppppppppppppppp

Helppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

Ferrari812
Ferrari812 Ferrari812
  • 12-01-2021

Answer:

24/6 x 10 the second option.

Step-by-step explanation:

First of all you have to find the cost of one, so divide 24 and 6 which gives you 4. The multiply by 10 to find the total cost which is $40.

Answer Link

Otras preguntas

Based on the excerpt, which sentence best summarizes the Allies reason for using the atomic bomb on Japan?
Which equation represents the amount of money that Mr. Cooney earns in x hours? math
Whether you agree with your parents or not regarding money, you should always respect and honor their decisions.
The International Date Line _____.
If the propability of and event is 2/7 what must be it’s propability of its complete
Use this image below to answer the following question: what was the purpose of the objects in the image A.to decorate the streets of Chinese cities B.to stand
A person wants to buy a CD has just enough money to buy one, and chooses CD essay instead of cd B. What is cd B?
Plz help me with this
why can scientist assume elastic collisions as long as the temperature remains constant?
The human genome, whose sequencing was completed in the early 2000s, contains a surprisingly small number of genes (20-25,000). What best explains the variation