pattyy51
pattyy51 pattyy51
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

8 waffles cost $4 more than 8 pancakes Harry paid $18 for 4 pancakes and for workers what was the cost of a pancake​

Respuesta :

flowerjess
flowerjess flowerjess
  • 13-01-2021

Answer:

$4.50

Step-by-step explanation:

18 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

1. Was it difficult to complete the chart? Why or why not? 2. Which architecture/s do you find interesting? For what reasons? 3. Can you compare one of the anci
what is the upper bound and lower bound for 3.53 ?
Which word below could be inserted to complete the idea written here: Mr Birling can be seen as __________ because Mr Birling continually tries to assert (make
What is the slope of the line plotted below? O A. -1 O B. 2 o C. 2. O D. 1
1. What is the purpose of the advertisement?​
Jdjsjdjdnndnxnxnxnxjxnnxnxnxnxncncncnxnxnnxnxnxncnccncnncncncncjcjdnx.
Which system of linear inequalities is represented by the graph? HELPPP Please!!!
Amelia has laid the groundwork for a fledgling business and is considering incorporating. Which of the following is a valid concern that she might have? A) Acq
Need help asap What is 2/3 divided by 1/6 ? A)3 B)4 C)4 1/12 D)4 1/2
1. In the adjoining figure, p||q .Find the unknown angles.