marta9221 marta9221
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 candies costs $4.50 at the store. Write a ratio of the #of candies to the cost

Respuesta :

amariemurdock09
amariemurdock09 amariemurdock09
  • 13-01-2021

Answer:

well you get 2.222222 candies for one

Step-by-step explanation:

Answer Link
guriyagupta98257
guriyagupta98257 guriyagupta98257
  • 30-03-2021

Step-by-step explanation:

  1. the the answer is 2.222222
Answer Link

Otras preguntas

What act allowed AG to be taught in the public school system ?
Is 39,052 divisible by 3?
Bart has to babysit Maggie for several nights in a row during summer vacation and makes a bet with that Taylor Swift music will get Maggie to Bart gets out the
WILL MARK BRAINLIEST!Which of the following is a main characteristic of Benjamin Franklin in The Autobiography of Benjamin Franklin? Resentful Rebellious Comica
\How did the triangular trade work?
If g(x-1) = (2-g(x))/8 and g(1) = 3, find the value of g(2).
If a cell were lacking lysosomes, what would the cell be unable to do?
Simplify the expression 8+10p-4-7p
Describe the structure of atoms,including the masses, electrical charges, and locations of protons, neutrons and electrons.
In a normal distribution, 51 is the score that is two standard deviations above the mean, and 36 is the score one standard deviation below the mean. Find the me