snsjjsjshshshshs
snsjjsjshshshshs snsjjsjshshshshs
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

2. cost to store: $25
markup: %
selling price: $45

Respuesta :

viksim
viksim viksim
  • 10-02-2021

Answer:

95

Step-by-step explanation:

you take the 25x2 and add the sellong price. Bada bing bada boom you get $95

Answer Link

Otras preguntas

Can a function have more than one Relative Maximum or Minimum? Explain in detail.
Read this passage from chapter 5 of The Prince. What organizational structure does Machiavelli use to There are, for example, the Spartans and the Romans" mansh
what would the Inca do if they wanted a smaller tribe to join their empire​
Use the method of mathematical induction to prove that for each integer n≥1, 5+9+13+⋯+(4n+1)=2n^2+3n
1. How to elements differ from compounds?
If the numerator of a fraction is increased by 3, the fraction becomes 3/4. If the denominator is decreased by 7, the fraction becomes 1. What is the numerator
Assuming that your heart beats 70 times per minute, how many times does your heart beat in 6 days? 25,200 201,600 604,800 O 36,288,000
What is the function of the word on within the prepositional phrase in the sentence? You can buy fresh mangoes at the market on West Addison Street.
Dont understand this at all, need help.​
What does Sancho want to do before meeting Billy Jo? get something to eat go back to the zoo go back to William's home go home