Nenettecar4654 Nenettecar4654
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost of five boxes of pasta is $13 there is 12 bucks each box of pasta goes the same amount?

Respuesta :

Gdb1526 Gdb1526
  • 10-02-2021

Answer:

1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A plot of land is in the shape of a triangle. If one side is x​ meters, a second side is left parenthesis 3 x minus 3 right parenthesis(3x−3) meters and a thi
Divide. Write your answer in simplest form. ÷4/9 7/12
¿De dónde vienes, Marcos? --Yo ____ del café.
How would you write 67.911? A. Setenta y seis mil, novecientos uno B. Sesenta y siete mil, novecientos once C. Setenta y seis mil, novecientos once
Elliot wrote this expression to describe the total number of games he has left to play this season. g – 10 Which situation could be described by this express
what is 1.64 in mixed number in simplest form
Which factor best explains why classification systems change over time? A. changing environments lead to reclassification B. increased plant species leads to re
Your parents will allow you to stream videos on your tablet if you agree to repay the monthly bill. If the initial charge to set up an account is $50 and the mo
The value of an industrial machine has a decay factor of 0.75 per year. After six years, the machine is worth $7,500. What was the original value of the machine
when can soldiers be quarterd in citizens