farbeensatira farbeensatira
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

a pencil costs 16p and a rubber costs 23p. bob purchases 18 pencils and 12 rubbers. Calculate how much he spends

Respuesta :

Ryleeroo214
Ryleeroo214 Ryleeroo214
  • 10-02-2021

Answer:

564p

Step-by-step explanation:

I hope this helps you.

Answer Link

Otras preguntas

From the Five Ws and One H strategy, which question helps to identify the location of some event in a historical text? A. How? B. Who? C. Where?
A triangle has an area of 10 square meters. The height of the triangle is 5 meters what is the base lenght of the triangle
what is (-8)(-x)(-x)
Which of the following is an example of an advance in DNA technology that has directly affected human health
Why did the Zimmerman Telegram upset the United States? Check all of the reasons that apply. It included comments about the cowardice of the United States. It
Which sentences describe Sucre? Es una ciudad muy moderna Tiene un estilo europeo Allí se escribó la constitución En ella se encuentra el Valle de la Luna SELEC
At the beginning of the day, stock XYZ opened at $4.25. At the end of the day, it closed at $5.25. What is the rate of change of stock XYZ? A. 23.5% B. 19.0%
Which of the following was not a focus for students at Gilbert H. Hood Middle School in their “going green” program? a. wildlife conservation b. waste reduction
Write a paragraph that summarizes how Islam spread. No guessing tyvm!
Duranta el verano me gusta comer............. en la fiesta de cuatro de julio.a)el jugo de naranjab)la sopa de verdurac) el perrito caliente d) el cereal