kooncegracie
kooncegracie kooncegracie
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

Market so seven oranges for $2.45 how much would 8 oranges cost

Respuesta :

ancdefghi ancdefghi
  • 10-02-2021

Answer:

8 oranges will cost $2.80.

Step-by-step explanation:

2.45/7=0.35

2.45+0.35=2.80

Answer Link

Otras preguntas

what is the prediction for shampoo, honey and corn syrup from lowest viscosity to highest viscosity?
In Lines 118-119, Charlie reveals that one of his major reasons for wanting the operation is to be like other people, However, once he becomes more intelligent,
Explain the process of formation of complex proteins ​
If you were asked to give a presentation on understanding others in your community, what are the best ways to research the topic? Check all that apply. Search
A play that makes fun of something is called a (8)_____________ (rafec)
Write a two to three paragraph short essay in Spanish to students in Social Studies to let them know the advantages of knowing Spanish in a career in social wor
Identify the structures of the digestive system labeled on the diagram to the right. Label F Label G Label H Label I Label J
What is the approximate measure of segment h? A) 7.37cm B) 7.81cm C) 8.12cm D) 7.42cm
What causes a moving object to transform some of its kinetic energy into thermal energy? it moves at a constant rate. it slows down. it speeds up. it encounters
Which of these foods is a bajativo? A. enchiladas B. bebida C. té D. torta de platano E. arroz con pollo