javionbridges12 javionbridges12
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the approximate unit price of the Bacon Snacks?
A. $0.65 per pound
B. $1.53 per pound
O c. $2.29 per pound
O D. $7.99 per pound

Respuesta :

shadowxgamer102
shadowxgamer102 shadowxgamer102
  • 10-02-2021

Answer:

D. 7.99 perpound

Answer Link

Otras preguntas

which was an important megalith site?​
PLEASE HELP NOW Solve the equation for y. Identify the slope and y-intercept then graph the equation. 2y-3x=10 Y= M= B= Please Include a picture of the graph
Combine like terms to simplify the following polynomial. x + y + z + x + 2z + 3y 2x + 4y + 3z 9xyz 4x + 2y + 3z x2 + y4 + z3
Find mABC. A. 102° B. 54° C. 14° D. 78°
Expand. Your answer should be a polynomial in standard form.
Does Ryan use any similes in this poem? turtle by kay ryan
what does displacement consists of
3. Based on your research and the summary in the report, write a paragraph that describes how government responses to disasters relate to the rise of cooperati
25. Ava found that 5 cars passed her house in 10 minutes. Which of the following is a unit rate per hour for this situation? A 10 cars per hour 20 cars per hour
Find the reciprocal of 4/5