NessaO279 NessaO279
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 pounds of nuts is $10.35 the cost of six oranges is $2.46 what is the cost of 1 1/4 pound of nuts and two oranges

Respuesta :

ppjahagi
ppjahagi ppjahagi
  • 10-02-2021

Answer:

Around $10.31

Step-by-step explanation:

(2.75*3.45)+(0.41*2) = 10.3075

Answer Link

Otras preguntas

what figure of speech is the saying: He's driving me crazy. a. Metaphor b. Personification c. Hyperbole d. Simile
Which shows 3 3/4 written as an improper fraction? 33/4, 34/3, 12/3 or 15/4?
what does 5 times 3/8 equal
three brothers share 2 sandwiches equally how much of the sandwich does each brother get
Which of the following is an example of a homogeneous mixture? A. Bronze B. Sand C. Copper D. Zinc
How might a long period of rainy weather affect reproducion in wind- pollinated plants ? Please I need it now!!
simile or metaphor The sun shines like a shining star
32x?=80 Help help help please!
64% of 75 tiles is?
The ratio of schooners to skiffs in the bay was 7 to 5 if there were 63 schooners in the bay, how many skiffs were there?