hello9396 hello9396
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41.
Which equation would help determine the cost of 4 erasers?

3 erasers cost 441 Which equation would help determine the cost of 4 erasers class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-02-2021

Answer:

The cost of 4 erasers is $5.88.

Step-by-step explanation:

$4.41 / 3 = 1.47

One eraser costs $1.47.

Multiply by 4 to find the cost of 4 erasers

$1.47 * 4 = $5.88

Answer Link
lelasain lelasain
  • 07-07-2022

Answer:

It's D

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The answer and how to solve it​
HELPPPPPPPPPPPPP MmMeEeE uwu
PLEASE ANSWER THIS ASAP it is for a grade How can conjunctive adverb's help achieve coherence? They don't illustrate a relationship They provide clarity for
please help, will give brainlist. 1. Native Americans did not hunt, and survive solely on farming, gathering, and fishing. A. True B. False 2. Followers of Isl
Write a program that prompts the user to enter the minutes (e.g., 1 billion), and displays the number of years and days for the minutes. For simplicity, assume
Solve the formula for the specified variable A=p+prt solve for r
2 thousands 7 tens dividido en 10
Solve for x: 6x + 3 = 5x − 8
please help will give brainiest to whoever answers correctly!!!!
Consider the reaction: 2A(g)+B(g)→3C(g). Part A Determine the expression for the rate of the reaction with respect to each of the reactants and products. a) Ra