eazyduzit70 eazyduzit70
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jon went to the store and bought 4 bags of chips and 2
packs of gum for $8. Timmy went to the store as well and
bought 2 bags of chips and 2 packs of gum for $5. How
much does one bag of chips cost and one pack of gum
cost?

Respuesta :

daveascholar daveascholar
  • 11-02-2021
Divide 5 and the amount of items
Answer Link

Otras preguntas

12 cm 11 cm 11cm find the volume
When can a solar eclipse occur
Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additional questions. Online Content: Site
During summer vacation, Tori read, on average, 40 pages per night. Now that she has returned to school, she is averaging 5% fewer. How many pages per night is T
Q7 Find the missing angle x
PLEASE NO FILES OR LINKS
In order to tell the difference between microwaves and visible light in the blue range, which of the following measurements should be made?
Investment income includes
A filtration process removes a random proportion of particulates in water to which it is applied. Suppose that a sample of water is subjected to this process tw
k heres the actual question