luep060908
luep060908
11-02-2021
Mathematics
contestada
1. 48 students to 4 teachers Your answer
Respuesta :
celestemartinez1323
celestemartinez1323
11-02-2021
Answer:
12:1
Step-by-step explanation:
you have to simplify it
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
Trying to find the answer to this linear equation and the breakdown of the problem. What is 2x-3y=2?
the coordinates of the endpoint of a segment are given. find the coordinates of the midpoint of the segment (-1,1), (4,7)
which sequence of transformations maps triangle ABC onto triangle DEF. 1. a reflection over the x-axis followed by a reflection over the y axis 2. a 180 rotati
What would be a good pun using indefatigable
Twelve ounces of Brand X costs $1.50. Sixteen ounces of Brand Y cost $1.92. Find the unit price of each.
9 t shirts and a hat cost £93 4 t shirts cost £43 how much does. A t short cos t and how mu Christmas does a hat cost
Dissolve 7, 8 grams of Mg and Al mixture with excess HCl solution. After the reaction, the mass of acid solution increased by 7, 0 grams. Determine the mass o
Simplify the expression 4(-8x+5)-(-33x-26)=
-16x-20y=12 -8x-19y+6
The practice of fair trade began when foreigners coming into the central American region set up competitive shops by the local or indigenous people true or fals