iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

4.4 pounds of sugar for $2.35 or 10
pounds of sugar for $4.99

Respuesta :

gre77536
gre77536 gre77536
  • 11-02-2021

4.4 pounds $2.35 = $.53 per pound

10 pound $4.99 = $ .49 per pound

Answer Link

Otras preguntas

why do poachers see vultures as enemies?
why was opera invented?
all of the following are examples of real security and privacy risks except:a. hackers spam viruses identity theft
Which scientist provided a foundation for john daltons work on the atomic structure
Which stage of the writing process is the revising phase?
3 yards of fabric for 13.4
The Renaissance started in Italy in the 1300s because the Black Plague and feudalism had not been as prevalent in the Italian city-states.
How do i solve this?
The Viera family is traveling from Philadelphia to Orlando for vacation. The equation y=1000-65x represents the distance in miles remaining in their trip after
What is the most reasonable estimate for the measure of the angle