madelineh192745 madelineh192745
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bakery shop offers a special price on the pastries on Monday and Sunday each donut cost the same and each cookie cost of saying the price of donuts and cupcakes is different on Monday the bakery sold 52 donuts in 22 cupcakes for a total of $138.50 what is the cost of each cupcake

Respuesta :

brattkissy
brattkissy brattkissy
  • 12-02-2021
You have to estimate so it’s about 6 dollars for each cupcake (thank me later
Answer Link

Otras preguntas

I promise if anyone answer this y’all are the biggest og’s ever to exist
How do I Find 100th term for 1,2,4,8,16,32,64,128
Factor each polynomial using the Greatest Common Factor. ​
Which action can help you to keep stress away?​
Micheal has a rectangular shed of an area of 24 square feet. The shed is 5 feet longer than it’s width. Create an equation that can be used to determine the len
Someone please help me I’ll give out brainliest please dont answer if you don’t know
On fever 1793 Polly is late. Where does Mattie think Polly is?
Any polygon can be the base of a prism. A. True B. False​
Gia bought a computer that was 20% off the regular price of $1,280. If a 9% sales tax was added to the cost of the computer, what was the total price Gia paid f
what is good about capitalism??