739710
739710 739710
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Del Taco sells 4 Tacos for $5.00. Taco Bell sells 5 tacos for $7.50. is a better deal, because it costs less per taco.

Respuesta :

lattimoretaylor841
lattimoretaylor841 lattimoretaylor841
  • 18-03-2021

Answer:

Tacos costs 12.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
trinitylattimore23
trinitylattimore23 trinitylattimore23
  • 17-05-2021

Answer:

The taco will cost aproxapilly 12.51 or 12.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the differences between canonical form and standard form? Which form is preferable when implementing a Boolean function with gates? Which form is obtain
do the following pairs correspond to a function (2,3),(2,3),(3,5),(4,6), (5,7) yes or no
being fair doesn't have to mean applying the same rules for everyone true or false
2 sin 2θ − 3 sin θ = 0
Given the function f(x)=5x6−3x5+6x4+6 What is the value of f(3)?
how can a compass needle be used as a tester
what did Spain France and Russia have in common during the 1500s and 1600s
What is the value ofx?95Answer:
Can someone please answer. There is one picture. There's a picture. Thank you!
One half of a certain number is 95