yoserodr6541 yoserodr6541
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of one pound of peanuts is $3.59. If you buy 0.7 pounds, how much will you pay for the peanuts?

Respuesta :

mirtww
mirtww mirtww
  • 12-02-2021

Answer:

5.12

Step-by-step explanation:

It's 3.59*0.7÷1 so 5.12

Answer Link

Otras preguntas

A classmate says that 0.285714 repeating  is not a rational number because it does not terminate. Explain her error.   I need help answering this
student A poured 50/100 liter of water into a bowl. Susan poured 3/10 liter of water into the same bowl. What was the total amount of water the girls poured i
Evaluate this function when f(x) x=3 f(x)= 4x+6 the answer is 10 but I don't know how it got this.
an electric heater of power 1000W has a resistance of 10 ohm. calculate the magnitude of current
How do geographers determine the locations of places?
During the first year, a bakery sold 37,580 bags of cookies. During the second year, the bakery sold 5,000 more bags than were sold the first year. What is the
latasha was born in New York, she moved to California and lived there twice as long as she lived in New York . then she moved to Toronto, where she has been liv
Round 3.047 to the nearest 100th
how much topsoil would i need for a space 24'x24'x4"deep
Mark and Leonard went bird-watching. • Leonard saw 4 times as many red birds as Mark. • Leonard saw 28 red birds. Which equation could be used to find how m