homeworkistuff
homeworkistuff homeworkistuff
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? Show you calculations.

A: 4-pack of paper towels for $7.56

B: 10-pack of paper towels for $18:00

Respuesta :

PatelNeilC PatelNeilC
  • 12-02-2021
The calculator b is the better buy
Answer Link

Otras preguntas

5. In 1889, Jane Addams and Ellen Gates Starr established Hull House in Chicago, where they offered ___ to immigrants. A. celerity B. concurrence C. succor D. v
if a person eats a steak (from a cow) the person is acting like A.) a primary producer B.) a primary consumer C.) a secondary consumer D.) a tertiary consumer
What is the easiest language in the world to learn. This cannot be an opinion.
Which verb agrees with its subject? The Missouri and Mississippi rivers __________ the two longest rivers in the United States. A. is B. are C. has been D. was
in a survey, 27% of the people chose salads over a meat dish. in all 81 people chose salads. how many people were in the survey
what is the area of the figure? VHS_PA_S2_03_L314_UT_Q2.gif A. 279 in2 B. 342 in2 C. 389 in2 D. 398 in2
is 0.9 0.06 11/20 0.21 greater than 1/2 or smaller
Which of the following statements is FALSE? A. Odysseus was the first to leave for Troy in support of King Menelaus. B. The Trojan War lasted 10 years. C. Odyss
what is the percent for 10.44?
How did the Jamestown colonists affect the local ecosystem? A) They allowed salt water from the ocean to contaminate the supply of fresh water. B) They over-fis