chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

What is the role if petroleum in Russia’s economy
Which is not true of reflex control? involves long distance communication another term for it is systemic control involves hormones and neurotransmitters more t
are 2x+(3x+4y) and (2x+3x)+4y equivalent
Need help on this one too. If anyone would be willing to help, that'd be greatly appreciated. Thank you
Describe a way in which you use organic compounds in your home or work environment. choose a compound that is classified as an ether, aldehyde, ketone, ester, o
How much heat is required to warm 1.70 kg of sand from 28.0 ∘c to 100.0 ∘c?
What was the main concern with the first draft of the articles of confederation
Write a paragraph of at least 200 words to describe the viral replication cycle. be sure to discuss the difference between a lytic cycle and a lysogenic cycle.
The amount of data left on a cell phone plan is 6gb after 8 Days 1.5 GB of the data is used each day how much data is available at the beginning of the cycle
Plz help ASAP!!!!!!...................