gv4kqbfhtb gv4kqbfhtb
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

at the end of the day, oranges at a farm market sell for $2.25 per pound and baskets cost $4.00. if serena wants to buy a basket and spend at most $22 total, how many pounds of oranges can she buy

Respuesta :

hiyapatelforschool hiyapatelforschool
  • 12-02-2021

Answer:

So if im entirely correct you said

Step-by-step explanation:

deeznutz

Answer Link

Otras preguntas

Need help with this question please for a grade
What does romeo say helped him climb over the high walls of the capulet orchard and find juliet's window?
True or False: Refrigeration slows the growth of harmful microorganisms. A. True B. False
answer please for me babes
please answer this quickly
While standing at the edge of the roof of a building, you throw a stone upward with an initial speed of 7.83 m/s. the stone subsequently falls to the ground, wh
Help which is the equation of a line that is parallel to the line represented
Where did george t sampson go to school
you have 3 clasp bracelets, 4 watches
I need help with this