kadencade650 kadencade650
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price.
9 colored pencils for $2.88
$ per colored pencil
(Type an integer or a decimal.)

Respuesta :

melaniebsemail
melaniebsemail melaniebsemail
  • 13-02-2021

Answer:

32 cents I think I might be wrong I am so sorry

Step-by-step explanation:

well if you take $2.88 and then divide it into 9 you will get 32 cents

Answer Link

Otras preguntas

whats the answer to this numeric algebraic expression
The fertilization of an oocyte by more than one spermatozoon which results in embryo death is known as
what is the sum of 2 2/5 = 1/15
Could someone explain this to me?
Geometry- what is O? show work/explain please.
Please check the mcq in the following picture and thank you
Find the measure of angle
what is the distance of E(7.3) and F (-2,6)
DIRECTIONS: Use this information to answer Parts A and B. Home sold for $286,000. The amount the homeowner received, before taxes and closing costs, was the sel
5. Find the triangle similar to AABC at the right. Question 5